Dizi Kıyafetleri,  Fi/Çi

Fİ/Çİ 2. SEZON-DURU DURULAY STİLİ

DİZİ MODASI-Fİ/Çİ 2. SEZON-DURU DURULAY STİLİ

Dizilerin ilgiyle takip edilmesinde senaryonun ve oyuncuların rolü kuşkusuz çok büyük. Son zamanlarda dizi stilleride izleyicinin ilgi odağı olmaya başladı. Seyircinin dizide kullanılan kıyafet ve aksesuarlara ilgisi çok önce başladı aslında. Hepiniz mutlaka görmüşsünüzdür ‘Fatmagül’ün kolyesi geldi’ ya da ‘Hürrem Sultan’ın yüzüğü bulunur’ yazılı vitrin camlarını.

Artık sanıyorum yapımcılar da bu ilginin farkına iyice vardılar, reklamlar artık dizi aralarında değil dizinin içinde yer almaya başladı. Elektronik aletlerden arabalara, residanslardan çantaya kadar dizilerde kullanılan her detay izleyicinin dikkatini çekiyor.

Bugün gelinen noktada dizileri izlerken Oya’nın arabası, Pelin’in ceketi, Duru’nun kabanı, Süreyya’nın takılarını merak ediyoruz ve başlıyoruz araştırmaya. Hele bir de bu ürünler ulaşılabilir fiyatlardaysa değmeyin keyfimize, artık Pelin’in bordo dantelli bluzunden bizde de var.

Sadece internet üzerinden yayınlanması, seneryosu ve oyuncu kadrosu ile dikkat çeken yapımlardan biri olan Fi, Çi televizyon dizisinde Serenay Sarıkaya’nın canlandırdığı Duru Durulay karakteri tarzı ile öne çıkanlardan. Dizinin stil danışmanlığını Nurol Akbal yapıyor. Duru karakterini genellikle abartıdan uzak, rahat ve şık giysiler ile görüyoruz.

2.Sezonda Çi dizisindeki önemli olaylardan ve dikkat çeken Duru Durulay kombinlerinden bir kaç derleme yaptık.

1.bölümün ilk sahnelerinde Can ve Duru’nun yeni hayatları ve mutluluklarını görürken, diğer karakterlerin hayatlarının nasıl kötüye gittiğini görüyoruz. Duru’nun yolda limon ağacı görerek duygulandığı sahnede anlıyoruz ki onlar için de hayat mükemmel değil aslında. Bu sahnede durunun üzerindeki deri ceket Beymen Academia, takıları Kısmet By Milka, siyah çantası Alexandre Wang markasına ait.

2.bölümde Can ile Duru’nun ilişkilerine en başından beri karşı olan Eti, Can ve Durunun evine davet ediliyor. Duru’nun akşam yemeğinde giydiği elbise Eda Erdoğan tasarımı, küpeleri Charms Company’e ait.

4.bölümde Afife Müzikal’inin basın lansmanında izleyicileri büyük bir sürpriz bekliyor. Geceye kırmızı saten bir elbize ile katılan Duru tüm gözleri üzerinde topluyor. Elbise Bec And Bridge markasına ait, ayakkabıları Nine West, takıları ise artık neredeyse Duru Durulay ile özdeşlemiş olan ikili bir kombin, markaları Bee Goddness ve Kısmet By Milka. Bu sahnelerde bol bol Duru’nun Can ile yakınlaşmasını ve Deniz ile olan bakışmalarını görüyoruz.

Magazin muhabirleri  Duru ve Deniz’in peşine düşünce, Can işini şansa bırakmak istememiş, Duru ile gizlice evlenmişler. Duru davetlilere evlendiklerini söylerken gözler hemen durunun alyansına kayıyor. Duru ve Can’ın alyansları Koleksiyon tarafından satışa çıkartılmıştır ve tasarımcısı Faruk Malhan’dır. Ürünler sipariş üzerine özel olarak üretilmektedir.

Bölümün sonunda Duru ve Can’ı nikah kıyafetleri ile görüyoruz. Duru’nun sade gelinliği kusursuz ve Douze Studio tasarımı.

4.bölümde Duru ve Deniz’i yine tartışırken görüyoruz, üstü örtülen meseleler ara ara ortaya çıkıyor, konuşmalar ne kadar sert olsa da, ikisinin de birbirine ilgisi devam ediyor. Duru’yu bu sahnede sezonun öne çıkan trendi beyaz bir kombin ile görüyoruz. Üzerindeki yarasa kollu kiremit rengi kaban ve ekru renkli boğazlı kazak Natalie Kolyozyan tasarımı, botları Nine West marka.

7.bölümde işler sarpa sarıyor. Duru, Can Manay, Deniz, Bilge ve Eti Hanım’ın kıskacında kalıyor. Bu sahnelerde Duru’yu sezonun öne çıkan diğer trendlerinden olan uzun manto ile görüyoruz. Pembe manto Derya Açıkgöz tasarımı, dökümlü boğazlı kazağı Natalie Kolyozyan tasarımı, deri pantolonu Lol Offical, çantası ise BNG İstanbul marka.

7.bölümün sonunda Can’ı görerek dehşete kapılan Duru ne yapacak? Gelişmeleri ve dizi stilini yakından takip ediyor olacağız.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İzin verilmedi !