Dizi Kıyafetleri,  Ufak Tefek Cinayetler

OYA STİLİ

DİZİ MODASI-UFAK TEFEK CİNAYETLER/OYA STİLİ
Bir çoğumuz onu Yaprak Dökümü’nün Leyla’sı olarak tanıdı. Sonrasında Kayıp Şehir dizisinin sevilen karakteri Aysel’i canlandırdı. Hatırla Gönül’de Gönül, Adı Efsane dizisinde Bahar Öğretmen rolünde onu ekranlarda izledik. Şimdilerdeyse merakla takip edilen Ufak Tefek Cinayetler dizisinin doktoru Oya Toksöz’ü canlandıran Gökçe Bahadır’ın dizi stilini mercek altına alıyoruz.

Star TV ekranlarında yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler dizisi oyuncu kadrosu, konusu ve stilleri ile öne çıkan dizilerden biri. Dizinin başrollerinde Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Bade İşçil ve Tülin Özen yer alıyor. Bir cinayet araştırması sonucunda dört kadının lise yıllarına dayanan ilişkileri irdeleniyor. Bu ilişkilerdeki entrikalar, yalanlar ve planlar hepimizi ekrana kilitlemiş durumda.

Dizinin stil danışmanlığını yapan Ay Yapım kostüm ve styling sorumlusu Mukadder Özal verdiği bir röpörtajda karakterlerin kıyafet seçiminde dikkat edilen noktayı ve Oya’nın stilini söyle anlatıyor;


“Senaryoyu okurken sahneye, duygu durumuna ve karaktere önem veriyorum. Karakterler oluşurken oyuncunun vücudu, kendini rahat hissetmesi önceliğim oluyor. Bütün karakterlerin kendi rengi var. Oya natürel, doğal, saf bir kadın olmalıydı. Yani klasik siyahçı bir kadın değil. Merve ise dişli, sözü geçen, renkli kırmızı bir kadın. 

Dizinin Oya’sı Gökçe Bahadır arkadaşları tarafından ihanete uğramış bir kadını canlandırıyor. Daha ayakları yere basan ve seksilikten uzak ve ölçülü bir tarzı var. Genelde çabasız şıklıktan yana ve çoğunlukla ceket pantolon takımları giyiyor. Ama giydiği spor kıyafetleri de beğeniliyor. “

Oya’nın stiline genel olarak doğal tonlar hakim. En çok tercih edilen renkler beyaz, pudra, gri, açık mavi ve açık toprak tonları. Kombinlerindeki parçalar genellikle tek renk ya da aynı rengin yakın tonlarından seçiliyor.

Tercih ettiği kıyafetler renk ve desen bakımından sade olmasının yanında kalıp olarak da son derece modern çizgiler içeriyor. Oya’yı sık sık sezon modası olan şık tulumlar ve kaliteli trençkotlar içerisinde görüyoruz.

Oya’nın stilinde öne çıkan diğer bir detay takılar. Her kombinde mutlaka ince zincirli, küçük aksesuarlı zarif kolye ve küpeler takıyor.

Çantaları kullandığı en pahalı aksesuarları. Çanta seçimleri genellikle Furla ve Louis Vuitton markalarından yapılıyor.

Ayakkabı seçimlerinde ise diğer parçalardan farklı olarak daha cesur davranıyor diyebiliriz. Koşu yapmaya çıktığı sahnelerin haricinde genellikle topuklu ayakkabılar tercih ediyor. Katıldığı davetlerde stiletto, günlük kullanımda ise orta yükseklikte bilek boy botlar giydiğini görüyoruz.

Oya saçlarını genellikle  hafif dalgalı ya da yarım toplanmış olarak kullanıyor. Saç modelindeki abartıdan uzak doğal kullanım stilinin bir parçası haline gelmiş durumda.

Genellikle açık renk kıyafetler tercih eden Oya’yı, nadiren lacivert, yeşil ya da kırmızı renk kombinler içinde görüyoruz. Bu kombinler de yine abartıdan uzak ve seçimlerde tek renk hakim.

Sosyal medyada en çok takip edilen dizi karakterlerinden olan Oya Toksöz’ün stilini sizler için derledik.

İlerleyen günlerde yeni dizi stili incelemeleriyle sizlerle birlikte olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İzin verilmedi !