Moda,  Trendler

HANGİ DESEN SANA GÖRE?

New York, Londra, Milano ve Paris’te düzenlenen moda haftalarında, dünyaca ünlü tasarımcıların 2019 İlkbahar/yaz kreasyonlarını tanıttığı defileler geçtiğimiz aylarda yapıldı. Koleksiyonlarda göze çarpan ve 2019’da bizleri etkisi altına alacak olan trendlerin ortak bir noktası var; cesur desenler…

Sizi iyi ifade eden sıfat hangisi? Bugün kendinizi nasıl hissediyorsunuz? 2019 ilkbahar-yaz defilelerinde öne çıkan beş desenden sizi en iyi ifade edeni seçin!

1-Vahşi doğa

Cesur ve iddialı kadınların tercihi hayvan desenler, podyumları kolay bırakacak gibi görünmüyor. İlk başlarda alışılmış leopar, yılan ve zebra desenleri ile başlayan akıma son eklenen desen ise inek postu. Desenlerin klasik kullanımında doğadan ilham ile orijinal renklere müdahale edilmiyor ve bir kombinasyonda sadece bir hayvan deseni kullanılıyor. Cesur görünümler için zebra,leopar ve yılan desenleri aynı anda kullanabilir ya da neon renkler ile daha çarpıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

2-Batik tekniği

Özgün kadınların tercihi batik desen, aslen uzak doğulu bir boyama sanatı. Kumaşların farklı katlama ve bağlama teknikleriyle boyanmasından ortaya çıkan desenler, tamamen tasarımcının hayal gücüne bağlı. Geleneksel yöntemlerle üretilen batik boyamalarının her biri özgün ve bir benzeri daha yok. Ünlü moda evlerinin defilelerinde bu unutulmaya yüz tutmuş sanatı görmek mutluluk verici.

3-Yumuşak geçişler

Uyumlu kadınların tercihi degrade desen ile renkler arasında yumuşak geçişlerin tadını çıkarın. Tek rengin tonlarınıdan oluşan kıyafetleri kullanabileceğiniz gibi, farklı renkler geçişleri ile gökkuşağını üzerinizde taşıyabilirsiniz.

4-Serbest Boyama

Yaratıcı kadınların tercihi serbest boyama tekniği ile kıyafetleriniz modern sanat eserlerine dönüşüyor. Dev keçeli kalem ile boyanmış bir elbise, parmak baskısı yapılmış geniş kesim bir kaban, renklerin rastgele birleşimi ya da dans eden çizgilerden oluşan takımlar… Neden olmasın?

5- İrili ufaklı daireler

Çocuksu ve enerjik kadınların tercihi puantiye desen, monokrom görünüm ile etkisini arttırıyor. Modern kesim elbiselerde kullanılan puantiye desen ile kendinizi dans pistine atmak isteyeceksiniz.

Önerileriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İzin verilmedi !