Dizi Kıyafetleri,  Yasak Elma

DİZİ MODASI- YASAK ELMA/ ENDER ARGUN STİLİ

Yasak Elma dizisinde yetenekli sanatçı Şevval Sam’ın canlandırdığı güzel,
feminen ve kurnaz Ender Argun karakterinin çarpıcı stilini mercek altına aldık.

Malumunuz sevilen sanatçı Sevval Sam’ın on parmağında on marifet var. Lise çağlarındayken ‘kız solist’ dalında birincilik ödülü aldıktan sonra sanat kariyerine başlamış. Sonrasında Süper Baba ve
Gülbeyaz gibi çok sevilen televizyon dizilerinde rol almasının yanında, seslendirdiği şarkılar, oynadığı
sinema ve tiyatro oyunları, söz ve bestesi kendisine ait olan film müzikleri ile sanat hayatına bir çok
projeyi sığdırmıştır. Sevval Sam son dönemde Yasak Elma dizisinde ekranların en orjinal
karakterlerinden Ender Argun’a hayat veriyor.
Kurnaz bir kadın olan Ender, kendinden emin ve cilveli halleriyle dikkat çekiyor. Stili de bu özelliklerini
yansıtır nitelikte. Henüz kendisini salaş bir kıyafet ya da dağınık saçlar ile görmedik. Sürekli bakımlı
olması ve giydiği kıyafetleri güzel taşıması ile nam salmış durumda.

Önce Ender’in spor kombinlerinden biri ile başlayalım. Kendisini nadir olarak spor parçalar ile görüyoruz. Doğal tonlarda yapılmış hafif makyajı ile uçlarını maşaladığı saçlarını sımsıkı yukarıdan toplamış. Parmağındaki yüzüğe özellikle dikkat çekmek istiyoruz.

Ender Hanım makyajında öne çıkanlar; mükemmel ten makyajı, hafif gölgeli bir göz makyajı, uzun ve ayrık kirpikler ve çarpıcı renkli bir ruj. Küpelerini her zaman büyük ve sallantılı modellerden seçiyor.
Tarzında en çok değişiklik gösteren aksesuarı güneş gözlükleri. Genellikle büyük çerçeveli modelleri tercih ediyor ama kombinlerine göre yuvarlak çerçeveli ve renkli camlı güneş gözlüklerini tercih ettiği de oluyor.
Elbisesi DAVET ÇOK ELBİSEM YOK, ceketi AYŞE BURCU KAYA OFFICIAL, küpesi INBEBEK DESIGN marka.

Ender’in kıyafet seçimlerinde elbiselerinin neredeyse tamamı diz boyu dar kalem elbiselerden oluşuyor. Bedene oturan tek renk elbiselerini topuklu ayakkabılar, büyük aksesuarlar ve dalgalı saçları ile tamamlıyor. Yaratılan bu kadınsı silüete, Sevval Sam’ın muhteşem oyunculuğundaki mimikler ve vücut dili eklendiğinde Ender Argun karakteri hayat buluyor.
Elbisesi BOZSISTERS, palto MANGO marka.

Ender’in günlük giyimde tercih ettiği elbiselerin çok az bir bölümü düz kesime ya da sade detaylara sahip. Kırmızı dantel detaylı elbisesi ve kırmızı ruju ile bir davete katıldığını düşünebilirsiniz ama bu onun günlük giyimi. Sağdaki görselde ise Ender Hanım’ı evde kimonosu ile kurnazca yapacağı bir sonraki hamleyi düşünürken görüşüyoruz.
Dantel elbise DAVET ÇOK ELBİSEM YOK marka.

Ender’in özel gün için tercih ettiği kırmızı kalem elbise yaka detayı ile dikkat çekiyor. Markası MELLAATELİER.

Son olarak Ender’in günlük giyiminden örneklere bakalım. Sarı paltosu yerlere kadar uzanan iddialı bir parça ve markası BOZSISTERS. İkinci görselde ki bluzu saten kumaştan ve farklı kesimi ile dikkat çekiyor, markası BUST2. Üçüncü görselde ise sezonun modası leopar desenli bir bluz ile büyük küpeler tercih etmiş. Küpesi URBAN QUEEN, bluzu LİDYANA COLLECTION marka.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İzin verilmedi !