Blog,  Moda,  Trendler

2019 İLKBAHAR/YAZ DÖNEMİNE DAMGA VURACAK 15 TREND

Bahara geçiş yaparken gardırobunuzu 2019 ilkbahar/yaz trendlerine uygun olarak güncellemek istiyorsanız doğru yerdesiniz!

Her sene markaların İlkbahar/yaz koleksiyonları mart ayında satışa çıkmadan çok önce, dünyaca ünlü moda evlerinin defileleri ile trendlerden haberdar oluyoruz. Büyük markaların koleksiyonlarında sıkça yer verdiği ürünler o sezonun öne çıkacak parçalarını belirliyor.

2019 ilkbahar/yaz döneminde çok çeşitli bir sezon bizleri bekliyor. Uyum ve zıtlığı bir arada barındıran koleksiyonlardan öne çıkan trendlere gelin birlikte göz atalım.

1-Doğadan İlham Alan Desenler

Leopar desen ile başlayan akıma; yılan,zebra ve son olarak inek deseni de eklendi. Bu trend kolay kolay podyumları bırakacak gibi görünmüyor. İddialı bir görünüm için farklı hayvan desenlerini bir arada kullanabilirsiniz. Genellikle doğadaki renkleri taklit eden desende, neon renkli kullanımların daha spor ve enerjik bir havası var.

İlkbahar/yaz sezonunda öne çıkan desen trendlerini incelediğiniz yazımıza buyurun!

2019 İLKBAHAR/YAZ TRENLERİ HAYVAN DESENLİ KIYAFETLER

2-Bisikletçi Taytları

Kısa taytlar geldi, geliyor derken dünyaca ünlü moda evleri koleksiyonlarında birbirinden farklı modellere yer verdiler. Spor giyimden günlük kullanıma uyarlanan taytlar, şık bluzlar ve blazerlar ile birlikte kullanılıyor. Basenlerini gizlemek isteyenler için oversize ceketler ve tunikler imdada yetişiyor.

2019 İLKBAHAR/YAZ TRENLERİ BİSİKLETÇİ TAYTLARI

3-Sütlü Kahve

İlkbahar/yaz koleksiyonlarında toprak rengi kullanımı öne çıkıyor. Elbiseler, deri ceketler, ayakkabılar, bikiniler ve aksesuarlar bu renk ile doğaya uyum sağlıyor. Gardırobunuza toprak renklerinden bir kaç anahtar parça ekleyerek 2019 ilkbahar/yaz trendlerine ayak uydurabilirsiniz.

2019 İLKBAHAR/YAZ TRENLERİ KAHVERENGİ KIYAFETLER

4-Yumuşak Tonlar

Uçuk renklerden oluşan koleksiyonların en iyi tarafı istediğiniz her rengi birbiriyle korkmadan kullanabilmeniz. Pastel renkler diyarı her rengin birbiriyle iyi anlaştığı masal alemi gibi.

2019 İLKBAHAR/YAZ TRENLERİ PASTEL RENKLİ KIYAFETLER

5-Balık Ağı

Christian Dior’un koleksiyonunda bolca yer verdiği file desen elbiseler, ilkbahar/yaz sezonunun iddialı parçalarından. İçine astar ile  ya da bikini üstüne giymek için ideal.

File detaylı alışveriş önerileri için ‘ZARA’DAN FİLE DETAYLI 10 ALIŞVERİŞ ÖNERİSİ’ yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

2019 İLKBAHAR/YAZ TRENLERİ AĞ GÖRÜNÜMLÜ, ÖRGÜ KIYAFETLER

6-Batik Desen

Standartların dışına çıkmak isteyenler için yaratıcı desenler iş başında. Üstelik tül, denim, pamuklu gibi her türlü kumaş üzerine yapılabilen uygulamalar ile sıra dışı ve organik desenler rahat bir görünüm sunuyor.

2019 İLKBAHAR/YAZ TRENLERİ BATİK DESENLİ KIYAFETLER

7-Canlı Renkler ve Monokrom Giyim

Pastel renklerin yanında doygun renkleri de çokça göreceğimiz bir sezon bizi bekliyor. Görünümünüzü oluştururken tek parçada canlı renkler ile dikkat çekebileceğiniz gibi, tepeden tırnağa tek renkten oluşan kıyafetler de giyebilirsiniz. Bu trendi en kolay uygulayabileceğiniz parçalar ceket ve pantolon takımları.

2019 İLKBAHAR/YAZ TRENLERİ CANLI RENKLİ KIYAFETLER

8-Bohem Tarz

Rahat, özgür ve kendi yolunda ilerleyen kadınların tercihi bohem kıyafetler podyumlarda. Tüm moda akımlarından bağımsız olarak yumuşak desenler, renkler ve kumaşların tadını çıkarmak için ilkbahar/yaz aylarından daha güzel zaman olamaz!

2019 İLKBAHAR/YAZ TRENLERİ BOHEM TARZDA KIYAFETLER

9-Dans Eden Detaylar

Püsküller kıyafetlerimize hareket ve feminenlik katmaya geldiler. Bu uzun ya da kısa saçakların hepimizi içinde dans etme istediği doğurduğu bir gerçek!

2019 İLKBAHAR/YAZ TRENLERİ PÜSKÜL DETAYLI KIYAFETLER

10-Geniş Omuzlar

Genişleyen omuz formları ile İlkbahar/yaz defilelerinde kadın silüeti daha maskülen bir hava kazandı. Bu sezon vatkaları istediğiniz kadar abartma hakkınız var. Dar omuzları dengeleyen bu uygulama ile daha dengeli bir vücut görünümü elde etmek çok kolay.

2019 İLKBAHAR/YAZ TRENLERİ GENİŞ OMUZ DETAYLI SİLÜETLER

11-Göz Alıcı Parlaklık

Metalik renkler, simli kumaşlar, payet ve hatta Balmain koleksiyonundaki gibi ayna işlemeler… Geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu dönemde de parlamaya devam ediyoruz.

2019 İLKBAHAR/YAZ TRENLERİ PARLAK, PUL VE PAYET İŞLEMELİ KIYAFETLER

12-Vitamin Deposu

Enerji veren turuncu kışın ardından C vitamini takviyesiyle bizi yaza hazırlıyor. Baştan aşağıya turuncu giymenin psikolojiye önemli faydası varmış, bizden söylemesi!

2019 İLKBAHAR/YAZ TRENLERİ TURUNCU RENKLİ KIYAFETLER

13-Üniformalar Podyumda

Genellikle haki yeşil rengin hakim olduğu askeri üniformalardan esinlenen tasarımlar podyumlarda. Kamufulaj deseni, kargo pantolonlar ve cepli ceketler sezonda ön çok karşımıza çıkacaklar arasında.

Kargo pantolonların nasıl ortaya çıktığını ve tarihini merak ediyorsanız sizi http://vitrindenevar.net/kargo-pantolonun-tarihi/ yazımıza davet ediyoruz.

2019 İLKBAHAR/YAZ TRENLERİ HAKİ RENKLİ, ASKERİ ÜNİFORMA TARZINDA KIYAFETLER

14-Siyah Beyaz Puantiye

İrili ufaklı noktalar yeri geliyor takım elbiseye mizah, yeri geliyor elbiselere oyun katıyor. İlkbahar/yaz sezonunda zevkinize göre bir puantiye bulacağınıza eminiz.

Puantiye desenli yeni sezon alışveriş önerilerini incelemek için aşağıdaki sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

2019 İLKBAHAR/YAZ TRENLERİ PUANTİYE DESENLİ KIYAFETLER

15-Uçuş Uçuş

Kıyafetlere eklenen yumuşacık tüy detayları ile silüet bir anda romantikleşiyor. Tüy detaylarını kıyafetlerde kullanmak size iddialı geliyorsa tüylü çanta ve ayakkabılar imdada yetişiyor.

2019 İLKBAHAR/YAZ TRENLERİ TÜY DETAYLI KIYAFETLER

Yazıda yer alan defileleri detaylı olarak incelemek isterseniz, VOGUE internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

TEŞEKKÜRLER!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İzin verilmedi !